Aby umilić Państwu wypoczynek w naszym ośrodku przygotowaliśmy listę atrakcji które dostarczą niezapomnianych wrażeń podczas pobytu w Łebie. Oto kilka propozycji spędzenia czasu w miłej rodzinnej atmosferze.
Na terenie campingu znajduje się :
– plac zabaw dla dzieci
– stół do ping ponga
– wypożyczalnia rowerów oraz sprzętu plażowego
– sala telewizyjna
– Internet Wi-fi
– sauna
– wypożyczalnia sprzętu do grillowania
– możliwość zorganizowania wędkowania morskiego
– możliwość organizowania wycieczek autokarowych
W bliskim sąsiedztwie campingu znajduje się :
– boisko orlik
– lodowisko-rolkowisko
– korty tenisowe
Warto zobaczyć :
Ruiny kościoła św. Mikołaja opiekuna rybaków i żeglarzy z XIV wieku. Jest to najstarszy zabytek miasta. W pobliżu kościoła w XIV w. znajdowała się „stara Łeba – pierwotna osada. Niestety katastrofalne sztormy zniszczyły budowlę pozostawiając jedynie jej fragment.
Port jachtowy – Marina Łeba – jest pierwszym tego typu kompleksowym przedsięwzięciem zrealizowanym na polskim wybrzeżu. Może przyjąć ponad 120 jednostek różnych klas, w tym także jachty żaglowe o długości do 18 m i motorowe do 24 m długości. Miejsca postojowe umożliwiają skorzystanie z przyłączy wody i energii elektrycznej. Stanowiska postojowe zlokalizowane są przy trapach pomostów pływających, co jest rozwiązaniem nowoczesnym i zapewniającym możliwości ewentualnej przebudowy wyposażenia basenu jachtowego oraz prowadzenia niezbędnych prac portowych
Przystań statków do wydm i skansenu w Klukach. Rejs ekologicznym statkiem OHAR, ALKA lub KORMORAN (o napędzie elektrycznym) po jeziorze Łebsko na odcinku Rąbka – Wyrzutnia Rakiet czas ok. 30 min. Jezioro objęte jest strefą ciszy. Po drodze możliwość oglądania rzadkich gatunków ptactwa – raj dla miłośników turystyki ornitologicznej i przyrodniczej.
yrzutnia Rakiet – SPN. Od 1940 roku hitlerowski poligon rakietowy . Tutaj niemieccy naukowcy testowali rakiety przeciwlotnicze i balistyczne. Na terenie znajdują się: ekspozycja wykopanej 1,5 km od poligonu SPN rakiety ziemia – ziemia, zabudowania z okresu drugiej wojny światowej, bunkier dowodzenia, lej wyrzutni z widocznymi kanałami po chłodziwie, fundamenty stacji radiolokacyjnych RHAINGOLD i MANHEIM REISE, fundamenty hali montażowej służącej do konstrukcji rakiet przeciwlotniczych.
Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach powstało w 1963 r.. Ideą skansenu było odtworzenie układu wsi Kluki. Trzy zagrody zachowane w miejscu stały się szkieletem muzeum, a znajdujące się pomiędzy mini stare działki osadnicze wypełnione zostały zagrodami przeniesionymi z dalszych części wsi. W ten sposób odtworzona została zabudowa Kluk prezentująca budownictwo słowińskie od końca XVIII wieku po lata międzywojenne, podkreślająca rybacki charakter wsi. W miesiącach lipiec-sierpień muzeum proponuje nie tylko zwiedzanie swoich ekspozycji, ale również pokazy rzemiosł i techniki, jak np. pokazy tkania, przędzenia, szycie sieci rybackich, wypieku chleba z poczęstunkiem, kopania torfu, itp.
Wydmy Ruchome – Czy można być jednocześnie nad morzem, na pustyni, nad jeziorem i pośród bagien? Oczywiście, ale tylko w Łebie! Ruchome wydmy znajdują się w Słowińskim Parku Narodowym. Przemieszczają się pod wpływem wiatru, który przesypuje ziarenka piasku przez szczyt wydm. Powodem przemieszczania jest brak roślinności, która w normalnych warunkach ogranicza wpływ wiatru. Tempo przemieszczania się to od 3,5 do 10 metrów na rok. Do ruchomych wydm można wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę. Pod same wydmy można podjechać też elektrycznym Melex’em, choć warto też zobaczyć (w połowie drogi) dawną wyrzutnię rakiet, ukrytą między drzewami Słowińskiego Parku Narodowego.
Słowiński Park Narodowy – Jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i jednym z 2 parków nadmorskich. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmani ruchomymi. O randze i wartości przyrodniczej SPN świadczy fakt umieszczenia go w międzynarodowej sieci obszarów chronionych takich jak: HELCOMBSPA, Światowy Rezerwat Przyrody UNESCO czy obszar wodno-błotny RAMSAR.
Latarnie Morskie Stilo 2; 23,5; 33,4 i 4092 to bardzo skrótowa charakterystyka latarni morskiej w Stilo oddalonej jedyne 22 km od Łeby. 2 oznacza jedną z dwóch polskich latarni, o konstrukcji metalowej i 2 lata jej budowy, 23,5 (mil morskich) to zasięg widzialnego światła z lampy, 33,4 (metry n.p.m.) to wysokość wieży i zarazem punktu widokowego, a 4092 to numer znaczka pocztowego, wydanego „na cześć” latarni przez Pocztę Polską. Cyfr (i nie tylko) związanych ze stilowską latarnią jest znacznie więcej, ale o tym najlepiej przekonać się (posłuchać osobiście) na miejscu, u przewodnika. W pobliżu warto jeszcze przyjrzeć się buczkowi mgłowemu (sygnalizator przejmował funkcje latarni w czasie gęstych mgieł).
Latarnia morska Czołpino położona jest pomiędzy Łebą, a Rowami na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Latarnia leży na wzgórzu, pośród iglastego lasu porastającego wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, około 1000 metrów od brzegu morskiego, na najwyższej wydmie w grupie wydm nazywanej „Baranki”. Dom latarnika jest obecnie opuszczony, ulegający dewastacji. Latarnię budowano w latach 1872 – 1875 z czerwonej, licowanej cegły w kształcie stożka ściętego. Wysokość latarni wynosi 25,2 m. Przetrwała wojnę w stanie niezmienionym. Dopiero od lipca 1994 roku latarnia została udostepniona do zwiedzania.
Dom do góry nogami. Jest to tylko jedna z wielu atrakcji turystycznych, która czekają na turystę w Szymbarku. Na terenie skansenu można zwiedzać dawne kaszubskie chaty, zobaczyć najdłuższą deskę świata (wpisaną do księgi rekordów Guinessa), można odwiedzić dom Sybiraka, który został sprowadzony z Syberii. Bardzo ciekawą atrakcją turystyczną jest również bunkier z drugiej wojny światowej i wiele innych atrakcji.
I wiele innych :
– Szlaki piesze i rowerowe
– Park Dinozaurów
– Regaty windsurfingowe
– Dla rozrywkowej młodzieży liczne dyskoteki